کسب و کار کوچک و همه چیز درباره شروع و راه اندازی یک کسب و کار

طبق بررسی های انجام شده در ایالات متحده بیش از ۲۸ میلیون کسب و کار کوچک وجود دارد که ۹۹٫۷ درصد از کل تجارت ایالات متحده را تشکیل می دهند. هنگامی که شما برخی از دلایل معروف برای شروع یک حرفه، از جمله داشتن یک ایده کسب و کار منحصر به فرد، طراحی شغلی که با شرایط شما انطباق پذیر است ، کار کردن در راستای استقلال مالی و سرمایه گذاری برای خود در نظر بگیرید – جای تعجب نیست که کسب و کار های کوچک همه جا پیدا شوند .
اما هر کسب و کار کوچکی به ثمر نمی رسد. در حقیقت، تنها حدود دو سوم کسب و کار ها با استخدام کارکنان حداقل دو سال باقی می ماند، و حدود نیمی از آنها پنج سال دوام می آورند. بنابراین شما ممکن است زمانی که تصمیم میگیرید در کار غرق شوید ، کار روزمره ی خود را تغییر دهید و تبدیل به یک صاحب کسب و کار شوید، وارد یک چالش واقعی می شوید. این مرحله اغلب در ابتدا برنامه ریزی می شود، بنابراین هنگام شروع کسب و کارتان می توانید پایه ای برای موفقیت ایجاد کنید تا همه مراحل لازم را دنبال کنید.

معرفی ۱۰ مرحله برای موفقیت در کسب و کار کوچک

در هر لحظه یک گام(به جلو) بردارید و این گونه شما در مسیرموفقیت در مالکیت یک کسب و کار کوچک قرار می گیرید.

تحقیق در کسب و کار

مرحله ۱: درباره کسب و کارتان تحقیق کنید

به احتمال زیاد شما تا الان یک ایده کسب و کاری در ذهن دارید ، بنابراین اکنون زمان آن است که ایده ی خود را با دید منطقی (نزدیک به واقعیت)بررسی کنید. آیا ایده شما توانایی موفقیت دارد؟ قبل از اینکه هرچه بیشتر پیش بروید، باید از طریق فرآیند اعتبارسنجی، ایده کسب و کار خود را بسنجید.
برای اینکه یک کسب و کار کوچک موفق شود، باید بتواند یک مشکل را حل کند، یا پاسخگوی یک نیاز باشد یا چیزی را که بازار می خواهد را ارائه بدهد.
تعدادی راه وجود دارد که می توانید این نیاز را شناسایی کنید، از جمله تحقیق، گروه های تمرکز و حتی آزمون و خطا . همانطور که در بازار جستجو میکنید، برخی از سوالاتی که باید به آنها پاسخ بدهید عبارتند از:

فراموش نکنید که قبل از اینکه وارد عمل شوید، از خود سوالاتی درباره ی شروع یک تجارت بپرسید.

طرح تجاری کسب و کار

مرحله ۲: یک برنامه یا طرح تجاری را ایجاد کنید

شما نیاز به یک برنامه دارید تا ایده کسب و کارتان را به واقعیت تبدیل کنید. یک طرح است که کسب و کار شما را از مرحله راه اندازی از طریق استقرار و در نهایت رشد کسب و کار هدایت خواهد کرد، و این یک قانون برای همه کسب و کارهای جدید است .
خبر خوب این است که انواع مختلفی از طرح های تجاری برای انواع مختلف کسب و کار وجود دارد.
اگر قصد دارید از یک سرمایه گذار یا موسسه مالی حمایت مالی بگیرید ، داشتن یک طرح تجاری ضروری است. این نوع طرح کسب و کار به طور کلی طولانی و کامل است و مجموعه ای مشترک از بخش هایی دارد که سرمایه گذاران و بانک ها در هنگام تایید ایده شما به دنبال آن هستند.
اگر انتظار حمایت مالی نداشته باشید، یک طرح تجاری ساده یک صفحه ای، می تواند به روشنی به شما در مورد آنچه که امید دارید بدست بیاورید و اینکه چگونه این کار را انجام دهید اطلاعات بدهد . در حقیقت، شما حتی می توانید یک طرح کسب و کار را در پشت یک دستمال کاغذی بنویسید و در طول زمان آن را بهبود ببخشید. نوشتن، نوعی برنامه ریزی است که بهتر از دست روی دست گذاشتن است!

مرحله ۳:برای امور مالی خود برنامه ریزی کنید

شروع کسب و کار کوچک نیاز به پول زیادی ندارد، اما هزینه ها شامل سرمایه گذاری اولیه و همچنین توانایی پوشش هزینه های مداوم قبل از سوددهی کسب و کار می شود . داشتن یک صفحه گسترده که هزینه های راه اندازی یک کسب و کار را برای شما تخمین می زند (مجوز ها، تجهیزات، هزینه های حقوقی، بیمه، نام تجاری، تحقیقات بازار، موجودی، علامت تجاری، مراسم افتتاحیه ی بزرگ، اجاره ملک و …) آنچه که پیش بینی می کنید، حداقل ۱۲ ماه (اجاره، خدمات آب و برق، بازاریابی و تبلیغات، تولید، لوازم، هزینه های سفر، حقوق کارمندان، حقوق و دستمزد خود، و غیره) باید کسب و کارتان را ادامه دهید.
این اعداد ترکیبی سرمایه اولیه شما است.
در حال حاضر که تعداد کمی از آنها در ذهن دارید، تعدادی راه وجود دارد که می توانید کسب و کار کوچک خود را تامین کنید ، از جمله:

شما همچنین می توانید با استفاده از سرمایه کم (در حد نیاز) برای شروع ، کسب و کار خود را رونق بدهید ممکن است متوجه شده باشید که ترکیبی از مسیرهای ذکر شده در بالا بهترین کار است. با این حال، هدف این است که از طریق این گزینه ها کار کنید و برنامه ای تنظیم کنید که نیاز های اساسی شما برای رونق دادن به کسب و کارتان را برطرف کند.

ساختار کسب و کار کوچک

مرحله ۴: ساختار کسب و کار را انتخاب کنید

کسب و کار کوچک شما می تواند یک شرکت خصوصی، یک مشارکت، یک شرکت محدود (LLC) یا یک شرکت سهامی باشد. نهادهای کسب و کار که انتخاب می کنید،روی عوامل زیادی تاثیرگذار خواهند بود از قبیل نام تجاری شما، مسئولیت پذیری شما، و حتی نحوه تأمین مالیات شما .شاید شما یک ساختار اولیه کسب و کار را انتخاب کنید، و سپس ارزش خود را تغییر دهید و ساختار خود را زمانی که کسب و کار شما رشد می کند و نیاز به تغییر دارد تغییر دهید.
بسته به پیچیدگی کسب و کار شما، ممکن است سرمایه ی خود را برای مشاوره از یک وکیل یا مدیر مالی استفاده کنید تا مطمئن شوید ساختار مناسب برای کسب و کار شما انتخاب شده است.

نام تجاری کسب و کار کوچک

مرحله ۵: نام تجاری خود را انتخاب و ثبت کنید

نام کسب و کار شما تقریبا در هر جنبه ای از کسب و کار شما تاثیر دارد، بنابراین شما می خواهید آن را خوب کنید. هنگام انتخاب گزینه های خود و انتخاب نام کسب و کار خود اطمینان حاصل کنید که به تمام پیامدهای بالقوه فکر کرده اید .
هنگامی که یک نام برای کسب و کار خود انتخاب کرده اید، باید بررسی کنید که آیا این علامت تجاری در حال حاضر در حال استفاده است ویا ثبت شده است یا خیر؟ سپس باید آن را ثبت کنید . صاحب منصبان باید نام کسب و کار خود را با کارمندان دولتی یا ایالتی خود ثبت کنند. و شرکت های مسئولیت محدود معمولا نام تجاری خود را زمانی ثبت می کنند که کار های اداری انجام شده باشد.
فراموش نکنید که نام حوزه ی خود را پس از نام تجاری خود انتخاب کنید. اگر نام حوزه ی ایده آل شما توسط شخص دیگری از قبل انتخاب شده است ، این گزینه ها را امتحان کنید.

مرحله ۶: دریافت مجوز و اجازه

زمانی که کسب و کار خود را شروع می کنید، کاغذ کاری (کار های اداری) بخشی از روند کاری است.
انواع مجوز ها برای کسب و کار های کوچک وجود دارد که بسته به نوع کسب و کاری که شما شروع می کنید و جایگاه مکانی که در آن قرار دارید ممکن است مناسب با وضعیت شما اعمال شود. شما باید تحقیق کنید چه مجوزهایی در طول فرآیند راه اندازی به کسب و کارتان اعمال می شود.

امور مالی سیستم حسابداری  کسب و کار

مرحله ۷: سیستم حسابداری خود را انتخاب کنید

کسب و کارهای کوچک در زمانی که سیستم ها در جایگاه درست در حال اجرا هستند، موثرتر عمل می کنند. یکی از مهمترین سیستم های کسب و کار های کوچک یک سیستم حسابداری است.
سیستم حسابداری شما برای ایجاد و مدیریت بودجه شما لازم است، نرخ ها و قیمت های خود را تنظیم کنید، تجارت را با دیگران انجام دهید و داده های مالیاتی خود را بایگانی کنید بر اساس حدس و گمان کار نکنید. اگر تصمیم می گیرید خودتان به تنهایی کار را شروع کنید، اطمینان حاصل کنید که این سوالات را که هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری حیاتی هستند، در نظر بگیرید.

مرحله ۸: مکان کسب و کار خود را انتخاب کنید

راه اندازی محل کسب و کار برای کسب و کار شما اهمیت دارد، اینکه آیا شما یک دفترخانه، یک فضای اداری مشترک یا خصوصی دارید یا یک محل خرده فروشی .
شما باید درباره مکان، تجهیزات و تنظیم کلی کسب و کار خود فکر کنید و مطمئن شوید که محل کسب و کار شما برای نوع کاری که شما در نظر دارید مناسب است. همچنین باید در نظر بگیرید که بهتر است فضای تجاری خود را خریداری کنید یا اینکه اجاره کنید.

مرحله ۹: تیم خود را آماده کنید

اگر کارکنانی را قرار است استخدام کنید ، اکنون زمان شروع این کار است. اطمینان حاصل کنید که زمان کافی را برای مشخص کردن موقعیت هایی که نیاز دارید پر کنید صرف می کنید و اینکه مسئولیت های شغلی که در هر موقعیت قرار دارند ، را در نظر بگیرید. اداره تجارت کوچک راهنمای بسیار خوبی برای استخدام اولین کارمند خود دارد که برای صاحبان کسب و کار کوچک مفید است.
اگر کارکنانی را نمی خواهید استخدام کنید، به جای آن کار برون سپاری به پیمانکاران مستقل را می خواهید انجام دهید، اکنون وقت آن رسیده است که با یک وکیل کار کنید تا قراردادی مستقل تنظیم کند و جستجوی خود را آغاز کنید.
در نهایت، اگر شما میخواهید به تنهایی جاده ی کسب و کار کوچک خود را طی کنید ، ممکن است نیازی به کارکنان یا پیمانکاران نداشته باشید، اما هنوز به تیم پشتیبانی خود نیاز دارید. این تیم را می توان از یک مربی، مربی کسب و کار کوچک یا حتی خانواده خود تشکیل داد و در زمانی که کار دچار مشکل می شود ، این تیم به عنوان منبع به شما برای مشاوره دادن، انگیزه دادن و اطمینان دادن کمک می کنند.

مرحله ۱۰: کسب و کار کوچک خود را ارتقا دهید.

هنگامی که کسب و کار شما در حال اجرا است، باید شروع به جذب مشتری کنید. شما باید با نوشتن یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) و ایجاد یک طرح بازاریابی با اصول اولیه شروع کنید،سپس تا می توانید ایده های بازاریابی کسب و کار کوچک را کشف کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید که چگونه کسب و کار خود را به طور موثر ارتقا دهید.
پس از تکمیل این فعالیت های شروع کننده ی کسب و کار(فوق الذکر) ، اساسی ترین و مهم ترین کار ها انجام شده است . به یاد داشته باشید که موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد. اما از برنامه ای که برای ایجاد کار مداوم در کسب و کار خود ایجاد کرده اید استفاده کنید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظر شما بعد از بررسی واحد پشتیبانی، در سایت درج میگردد. ثبت نظر از طریق ایمیل به شما اعلام میگردد.

1,580 بازدید
logo-samandehi
فرم درخواست