کسب و کار خود را فرنچایز کنید و تجارت خود را با فرنچایز افزایش دهید

اگر درباره مزایای فرنچایز چیزهایی شنیده اید و از اینکه کسب و کار شما بتواند این مزایا را بدست آورد می ترسید با ما تا انتهای مقاله همراه شوید. در مقاله زیر برای شما دوستانی که نگران اجرای فرنچایزی در کسب و کار خود هستید هفت دلیل خوب و قانع کننده برای اینکه کسب و کار خود را به دستان فرنچلایز بسپارید می آوریم.

اگر کسب و کارتان رونق گرفته است و به فکر گسترش کار خود هستید چندین راه پیش روی شما وجود دارد. یکی از راه های ارتقا سطح کار خود، از یک کسب و کار نوپا به یک برند معتبر، تبدیل آن به فرنچایز است. به جای اینکه با سرمایه و هزینه خود نمایندگی و شعبه های جدید را در سطح شهرهای مختلف ایجاد کنید می توانید با اعطای فرنچایز و حق نمایندگی و استفاده از سرمایه دیگران به توسعه کسب و کار خود بپردازید.

در صورتی که از فرنچایز اطلاعات دقیقی ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله ما را با ( فرنچایز چیست و مفهوم  فرنچایز یعنی چه ؟) را مطالعه نمایید.

اگر هنوز هم برای فرنچایزی کردن کسب و کار خود شک دارید می توانید با دلایلی که در زیر مشاهده می کنید نسبت به این موضوع حس خوبی پیدا کنید. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

کسب و کار خود را فرنچایز کنید

 

۷ دلیل که کسب و کار یا تجارت خود را فرنچایز کنید

۱- هزینه کمتر با جذب فرنچایزی ها

بر خلاف کارکنان، فرنچازی ها برای تبدیل شدن به بخشی از کسب و کار شما به شما پول نیز پرداخت می کنند. البته این پول بصورت اولیه صورت می گیرد و سپس در طول مدت توافقنامه فرنچایزی درصدی از  درآمد خود  را به صورت ماهانه و یا سالانه به شما پرداخت می کند. این به این معنی است که هزینه های راه اندازی فرنچایز، کارکنان، آموزش و راه اندازی کسب و کار، توسط فرنچایزی و نه توسط شما تامین می شود. به طور مشابه، هنگامی که کسب و کار در حال اجرا است، این فرنچایز است که به شما با درآمد ماهانه پاداش می دهد، نه اینکه به عنوان کارمند شما به آن پول پرداخت کنید. به همین علت سیستم franchise می تواند راهی بسیار سودآور برای توسعه کسب و کار را فراهم کند، اما تنها در صورتی امکان پذیر است که کسب و کار اصلی موفقیت آمیز باشد. اگر کسب و کار و برندتان معروف است می توانید بر روی فرنچایز خود حساب کنید.

۲- مدیریت ساده تر کسب و کار

فرنچایزی ها خود مسئولیت اجرای کارهای روزانه واحدها و نمایندگی های کسب و کار خود را دارند و باید به طور دقیق مطابق با توافق نامه فرنچایز و دفترچه عملیاتی کارهای خود را انجام دهند. چون فرنچایزی ها پول خود را که به سختی به دست آورده اند سرمایه گذاری کرده اند، دقت کافی و دلسوزی مناسب را برای کسب و کار و سرمایه خود دارند. اهداف فرنچایزی و سازمان اصلی فرنچایز بسیار نزدیک به هم هستند و موفقیت یکی تا حد زیادی به موفقیت دیگری وابسته است. در نتیجه، شبکه فرنچایز فقط یک سیستم مدیریت ساده و نسبتا کم هزینه نیاز دارد. این سیستم مدیریتی معمولا بر اساس نظارت نزدیک توسط فرنچایزر از شاخص های عملکرد کلیدی (KPI) Key Performance Indicator و ارائه رهبری انگیزشی است.

مدیریت فرنچایز

۳- گسترش سریع تجارت با ارائه فرنچایز

مزایای واحدهای تجاری که خودشان وظیفه تأمین مالی را بر عهده دارند و ساختار مدیریت ساده شده که در بالا شرح داده شده است، معمولا به این معنی است که شبکه های فرنچایز می تواند سریع تر از شبکه هایی که خود کمپانی گسترش می دهد، رشد کنند. Franchising یعنی همه چیز در مورد تکرار فرمول تجاری واضح و موفقیت آمیز است، و اگر فرنچایزر آماده سرمایه گذاری معقول در بازاریابی در سطح ملی باشد، نام تجاری می تواند به سرعت در سراسر کشور گسترش یابد. این امر به نوبه خود باعث افزایش حجم فروش و افزایش قدرت خرید می شود که از طریق آن سازمان می تواند تخفیف های بیشتری از تامین کنندگان خود داشته باشد.

۴- نفوذ بازار بهتر با گسترش نمایندگی ها

فرنچایزی ها به طور معمول به عنوان بخشی از جامعه محلی، همچنین در سطح شخصی و یا به عنوان یک نتیجه از فعالیت های کسب و کار در گذشته هستند. این موضوع می تواند مزایای بسیار مهمی در بدست آوردن بازار و رونق کسب و کار جدید برای فرنچایز در سطح محلی به آنها و در نهایت به کمپانی بدهد. آنها معمولا در قلمرو فرنچایز زندگی می کنند، در آنجا شناخته شده هستند و به عنوان یک تعهد دائمی به نظر می رسند. این مواردی که ذکر شدند همگی مشخصات و صفاتی هستند که به طور کلی با کارکنان شرکت اعمال نمی شوند و ارزش زیادی در کمک به نفوذ فرنچایز در بازار محلی خواهند داشت.

۵- تعهدات بزرگ فرنچایزی بیشتر از کارمندان یک شرکت است

فرنچایزی ها در کسب و کار خود سرمایه گذاری کرده اند و می دانند که می توانند به طور مستقیم از موفقیت خود بهره مند شوند. به لحاظ منطقی، صرف نظر از اینکه عملکرد فرنچایزی و کارمند می تواند چگونه باشد، تعهد آنها بسیار بیشتر از کارکنانی است که هیچگونه سرمایه گذاری مالی نداشته و حداقل ماهی یکبار حداقل دستمزد پایه ای دریافت می کنند. با این حال، پول تنها نیروی محرکه ای برای عملکرد بهتر نیست. از آنجایی که کسب و کار یک فرنچایزی مال خودش است، فرنچایزی ها به خدماتی که ارائه می دهند، افتخار می کنند و بدون وقفه و به طور اعجاب انگیزی تلاش می کنند تا از انتظارات مشتریان خود فراتر روند. این تعهد همچنین در وفاداری خود به نام تجاری و برند فرنچایزر نیز منعکس خواهد شد، زیرا این پیشرفت نیز متعلق به نام تجاری فرنچایز است و این مزیت می تواند در آینده در بازار به فروش برسد. البته، همه فرنچایزها به صورت بالقوه انگیزه برانگیز نیستند و همه نیز توانایی لازم برای موفقیت ندارند، بنابراین فرایند انتخاب اولیه و ارائه حق امتیاز با فرنچایز باید دقیق باشد.

کسب و کار ,فرنچایز

۶- استخدام کمتر کارمندان بدون دردسر و مسئولیت

با خرید فرنچایز ، فرنچایزی ها تصمیم می گیرند که با کسب و کار انتخاب شده خود، در دراز مدت چه کاری انجام دهند.آنها در طول مدتی که مجوز یک فرنچایزی را دریافت کرده اند دائما در حال استخدام و جذب نیروی مناسب برای بهبود و افزایش سمایه خود هستند.. این بدان معنی است که فرنچایزر به طور کلی از کار زمان گیر و خسته کننده برای استخدام و استخدام مجدد مدیران برای واحدهای کسب و کار خود معاف است. همانطور که برای استخدام کارمندان درون خود فرنچایز، مسئولیت این کار به وضوح بر عهده فرنچایزی است نه فرنچایزر .

۷- پتانسیل بین المللی

اگر شما آرزوهای بلند مدت برای گسترش تجارت خود را در سطح بین المللی داشته باشید، سیستم فرنچایز می تواند دارای مزایای فراوانی در این زمینه باشد. با استفاده از یک سیستم به نام  Master Franchising، شما می توانید به سرعت و به سادگی تمام مدل فرنچایز بریتانیا را در کشور دیگری تکرار کنید، و از Master Franchisee برای تطبیق مدل با بازار محلی – زبان، آداب کسب و کار و مقررات قانونی خود استفاده کنید. Master Franchising یک روش بسیار موثر برای گسترش کسب و کار در خارج از کشور بدون نیاز به ایجاد شرکت های وابسته یا شاخه در کشورهای انتخاب شده توسط شماست.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظر شما بعد از بررسی واحد پشتیبانی، در سایت درج میگردد. ثبت نظر از طریق ایمیل به شما اعلام میگردد.

1,129 بازدید
logo-samandehi
فرم درخواست